Eiti į turinį

Įkvėpimas tau

Nauji skoniai. Primaitinimo pradžia nuo 4 su puse mėnesių

Naujas etapas visada kelia daug klausimų. Taigi porą savaičių domėjausi, skaičiau kiek įmanoma daugiau patvirtintos literatūros, dėliojausi galvoje mintis kaip viskas bus. Turbūt kaip ir visoms, norėjosi pradėti kiek įmanoma labiau pasiruošus, ir žinant kaip geriausiai. Kodėl taip anksti? Ne pati sugalvojau, kad jau reikia. Taip patarė mūsų mergaičių pediatrė matydama jas, sekdama jų augimo svorį kiekvieną mėnesį, ir matydama visą situaciją. Nors tokios rekomendacijos buvo Olivijai, pradėjome primaitinimą iškart abiems. Matėme, kad ir Leticijai patinka nauji skoniai, ir rankytės tiesiasi link šaukštelio. Abi rodė susidomėjimo ženklus, priėmėme tai kaip pritarimą naujai maisto kelionei. O ir naujausia mokslinė literatūra skelbia, kad 5 mėnesiai yra tas vidurkis, kuomet reikėtų pradėti maisto kelionę.

Man norėjosi greito bei patogaus paruošimo garuose, kitos dvynukių mamos rekomendacijomis įsigijau Beaba BabyCook garintuvą - trintuvą (tai tapo vienu geriausiu pirkiniu, - puikus prietaisas, labai greitas išgarinimas per 15min, patiko ir tai, kad daržovės garinasi, o ne verda vandenyje, taip pat daržovių skystis nubėga iškart į atskirą indą, ir jį pilną vitaminų galima panaudoti kaip sultinį trinant iki purée konsistencijos daržoves). Pirkau Beaba Solo modelį, nors dabar galvoju, kad galėjau įsigyti didesnį jų modelį Duo (dvigubą, juk jos tai dvi pas mus). Na bet kolkas užtenka ir Solo modelio, kaip bus vėliau, pažiūrėsime.

Kadangi labai mėgstu informaciją vienoje vietoje, įsigijau Vaidos Kurpienės elektroninį Mitybos planą pirmojo primaitinimo. Labai patiko tai, kad viskas pateikta labai aiškiai, glaustai ir atsakant į visus klausimus - nuo ko pradėti, kokias daržoves išbandyti pirmiausia, kokie kiekiai ir t.t Taigi visa mano patirtis paremta Vaidos Kurpienės patarimais.

Visas daržoves ir vaisius perkame ekologiškas, o kai ką turiu užsišaldžiusi iš savo mamos daržo.

Jau mergaitės išragavo šias daržoves ir vaisius - moliūgas, pastarnokas, batatai, bulvė, morka, saliero šaknis, saliero lapkočiai, smidrai, baklažanas, cukinija, brokolis, kalafioras, žiedinis kopūstas, žirneliai, briuselio kopūstai, špinatai, babnanas, avokadas, obuolys, kriaušė, melionas, avižos, grikiai, sorų kruopos, cinamonas, čiobrelis, bazilikas, saulėgražų daigai, šilauogės, avietės, gervuogės.

Jeigu prancūzų vaikai valgo viską. Gali ir mūsų.

Labai patiko knyga Prancūzų vaikai valgo viską apie mitybos įpročius, apie balansą, apie lengvumo jausmą kudikių ir vaikų mityboje.

Mūsų PIRMOJI savaitė atrodė taip:

I - II Moliūgas

III - IV Pastranokas

V - VI Brokolis

VII - I Saldžioji bulvė / Batatas


Pirmos dvi dienos pietų metu prieš maitinimą, - Moliūgo purée. Mažiausiai nitratų ir kitokių blogybių savyje kaupianti daržove, o taip pat mažiausiai alergenų savyje turinti. Beto saldus skonis patinka vaikams. Mūsų mergaitės mėgavosi jau nuo pirmojo šaukštelio. Pirmąsias dienas vos po kelis šaukštelius, vėliau porciją didinant.

Pirmąjį mėnesį rekomenduojama po kievieno ‘pabandymo’ valgymo, duoti mp/mišinio. Iki kol vaikas suvalgys visą reikiamą kiekį daržovių purée. Vėliau davėme pastarnoką (aš asmeniškai nebuvau nė karto girdėjusi apie tokią daržovę, ha, atradimai).

Taip ruošiant solo daržovę pažaidėme savaitę - dvi, ir pradėjome miksuoti daržoves tarpusavyje. Vėliausiai įvedėme morką bei bulvę, dėl galimų alergenų ir sunkesnio virškinimo.

Sėkmingos pradžios,

M.

Atgal
Sekantis įrašas

Dėkojame, kad prenumeruojate

Pasirinkite savybes

this is just a warning
Krepšelis
0